top of page
Image by Timon Studler
שותפים.png
חייל1.jpg

חזון ומטרות

פרויקט שותפים הינו פרויקט חברתי-קהילתי שמטרתו העלאת המודעות הציבורית לנושא חוויות לחימה והלם קרב, באמצעות החיבור לפעילות גופנית.

הפרויקט יוצר את החיבור בין מתחמי ספורט המפעילים חוגים, אימונים ופעילות גופנית, לבין הגופים המטפלים במתמודדים עם חוויות לחימה והלומי הקרב. החיבור הינו על בסיס קבוע ושוטף, מתוך אמונה שהספורט מהווה חלק חשוב בתהליך השיקום, הקלה בהתמודדות היומית וחיזוק היכולת לעבד את חוויות הלחימה.

 

באמצעות יצירת פעילות משותפת, דו-שיח, סדנאות והרצאות, אנו מצליחים להעלות את המודעות הציבורית לנושא הלומי הקרב ולעורר שיח בנושא שאינו מדובר כיום כמעט בכלל.  

פרויקט שותפים פועל גם לשילוב תעסוקתי של מתמודדים עם חוויות לחימה והלומי קרב, במתחמי הספורט השותפים לפרויקט.

חייל2.jpg

השיטה

פרויקט "שותפים" פועל בשלוש דרכים עיקריות על מנת להגשים את החזון והמטרות שהציב לעצמו:

  1. יצירת קשר שיתופי בין כלל העמותות והמסגרות המטפלות לבין מתחמי הספורט. ביכולתנו לייצר פעילויות משותפות ולהעניק לגופים המטפלים את האפשרות להביא את הלוחמים והלוחמות לפעילות גופנית קבוצתית במתחמי הספורט השותפים לפרויקט. כמו כן, אנו מקדמים שילוב תעסוקתי של המתמודדים עם חוויות לחימה והלומי הקרב, במתחמי הספורט.

  2. הנגשת הפעילות הספורטיבית גם למי שאינו יכול להגיע למתחמי הספורט, בעזרת רכב וציוד נייד ומותאם.  ביצוע פעילויות חוץ מונגשות או הגעה עד למסגרת המטפלת על מנת להעביר אצלם את הפעילות הגופנית.

  3. קידום תרומה כספית לפרויקט ולעמותות המטפלות, באמצעות דמי המנוי, הכרטיסיה, הכניסה החד-פעמית למתחם הספורט, או דמי האימון אצל המאמן האישי. כולנו באים להתאמן והופכים לשותפים לפרויקט.

גל ציון-פור - מייסד הפרויקט

  • בעלים PLAYGROUND SPORT CENTER

  • דיאטן קליני וספורט B.SC RD

  • המנהל המקצועי לשעבר של רשת ISRAELBODY ליעוץ תזונתי לספורטאים.

  • רס"ן במילואים ביחידה לוחמת.

  • מרצה לתזונת ספורט ותוספי תזונה במכללת זינמן ובקמפוס שיאים.

20200615_120503.jpeg

גל מאובחן כפוסט טראומטי על רקע אירועי לחימה בשנים 2001-2004 ברצועת עזה, שם הוביל ופיקד על צוותי לוחמים תחת אש באופן כמעט יומיומי.

 

"שירתי בחטיבת גבעתי ברצועת עזה בתקופת האינתיפאדה השניה, שם הובלתי צוותים בלחימה תחת אש מדי יום.  היתקלויות, פצמ"רים, ירי ומטענים היו דבר שבשגרה, אך שום דבר לא הכין אותי לאירוע שהתרחש בתחילת שנת 2004.  אירוע שלכאורה נגמר ללא נפגעים, אך טלטל את עולמי הפנימי וממנו יצאתי אדם אחר.   כשאותו אירוע הסתיים וחזרנו לשגרה, לא באמת חזרתי. 

 

בשנים שלאחר השחרור זרמתי עם החיים.  טיול אחרי צבא, לימודים, עבודה, משפחה, מילואים.  את האירועים מרצועת עזה הדחקתי פנימה ולא דיברתי עם אף אדם על התחושות שמלוות אותי מאז אותם ימים.  מדי פעם התחושות היו קופצות ומיד הייתי מכבה את הרגש שעלה.  17 שנה הצלחתי להחזיק מעמד, עד שלא יכולתי עוד.  בבת אחת הכל התפרץ ללא שליטה.  התקפי זעם, רגישות גבוהה לרעשים, התקפי חרדה, פחד ממקומות הומי אדם, חוסר יכולת לישון, להתרכז או לתפקד, ליוו אותי למשך תקופה ארוכה.  

הספורט, שהיה חלק בלתי נפרד מחיי עוד קודם לכן, עזר לי להתגבר על הימים הקשים.  ריצה, אימון משקולות וכל פעילות גופנית שביצעתי, גרמה לי להצליח להתמקד, להרגיש ולו לכמה שעות תחושה של מסוגלות, של ריכוז וגם של רוגע מסוים לאחריה.  בימים בהם אני מבצע פעילות גופנית, אני ישן טוב יותר בלילה וקם למחרת בצורה תפקודית טובה יותר. 

 

אני מאמין שלביצוע פעילות גופנית באופן קבוע, יתרונות בריאותיים פיזיים רבים, אך גם יכולת טיפול נפשית חזקה מאוד.  זהו המקום להוציא אגרסיות באופן מבוקר, להרגיש תחושת מסוגלות ושייכות חברתית ולחוות כל יום מחדש הצלחה שמקדמת אותך להיות אדם בריא יותר מבחינה נפשית ופיזית.  


אני גאה ומאושר ביכולתי להעניק לכולם מקום מיוחד כמו הפלייגראונד להתאמן בו וגם לתרום לפרויקט חברתי חשוב ביותר.   
דרך פרויקט "שותפים" אוכל להגשים את החזון שלי להעלות את המודעות לנושא הלומי הקרב שאינו מדובר מספיק ולסייע ככל הניתן למתמודדים עם חוויות לחימה, דרך הספורט".   

bottom of page